• Turkish English German Russian
Steroid Satın Al Ve Anabolik Orjinal Steroid Sipariş Fiyatları

Kadınlar ve Erkekler İçin En İyi Protein Tozu Hangisidir?

Kadınlar ve Erkekler İçin En İyi Protein Tozu Hangisidir?

Birçok şirketin iddialarına rağmen, kadınlar veya erkekler için tek bir en iyi protein tozu yoktur. Gelin birlikte sizin için en iyisini bulalım!

Doğru protein tozunu seçmek zor olabilir.


Serum? Kazein? Soya? Yumurta? Pirinç? Bezelye? Veya farklı bir şey?


Muhtemelen aşağıdaki kriterleri karşılayan bir protein tozuna ihtiyacınız vardır:


İyi makro besin profili (protein bakımından yüksek ve karbonhidrat ve yağlarda düşük)

Minimum yapay içerik

Hoş tadı

İyice karıştırın

Uygun fiyatlı

Bu, alanı daraltır ancak birkaç seçenek bırakır. Ve bu yazıda, her birine bir göz atacağız. Bedeninize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmanıza yardımcı olacağız.


Erkeklere ve kadınlara söylenen protein tozları ve kilo verme hakkında ortak bir yalanla başlayalım. 

Kilo Kaybı için En İyi Protein Tozu


Kilo Kaybı için En İyi Protein Tozu

İşte sağlık ve fitness pazarlamasındaki gerçekçilik:


Bir ürün veya hizmetin satışını önemli ölçüde artırmak istiyorsanız, insanlara bunun kilo vermelerine yardımcı olacağını söyleyin.


Bu nedenle diyet hapları, egzersiz öncesi diyet içeceği, protein zayıflama çubukları ve protein zayıflama tozu.


Gerçekte "kilo verdiren yiyecek" diye bir şey yoktur.


Bazı yiyeceklerin diğerlerinden daha fazla kilo vermenize yardımcı olduğu bilinmektedir.


Bazı yiyeceklerin diğerlerinden "daha iyi" kilo vermelerinin nedeni, içerdikleri kalori miktarına ve bu kalorilerin protein, karbonhidratlar ve yağ arasında nasıl bölündüğüne bağlıdır.


Şimdi, protein tozlarından bahsettiğimizde, saf proteine ​​olabildiğince yakın olan tozlar kilo vermek için en uygun olanlardır.


Bildiğim kadarıyla protein tozundaki karbonhidratlar ve yağlar, yemeyi tercih ettiğim "boşa harcanan" kalorilerdir.


Aslında, yağ yakıcı bir diyet genellikle kalori açısından kötü bir seçimdir.


Gazlı içeceklerden enerji içeceklerine ve meyve sularına kadar yüksek kalorili içeceklerin en büyük sorunu, yiyeceklerin doygunluğuna katkıda bulunmamalarıdır.


Bir saatte 1000 kalori içebilir ve aç olabilirsiniz, ancak iyi bir protein ve lif porsiyonu da dahil olmak üzere 1000 kalori yemek büyük olasılıkla 5-6 saat içinde doyacaktır.


Purdue Üniversitesi'ndeki araştırmacıların yemek saatlerinin ve besin formunun günlük enerji alımı üzerindeki etkisini inceleyen çalışmalarından bir alıntı:


"Şaşırtıcı sonuçlara göre, canlandırıcı bir içeceği bir yemekle veya atıştırmalık olarak tüketmek, bu süre zarfında tüketilen seçilmiş makro besinlerle yarı katı veya katı gıdalardan daha fazla pozitif enerji riski oluşturuyor."


Yani, kalori yiyen insanlar, tam tersi. Bu nedenle araştırmalar, hem yetişkinlerde hem de çocuklarda artan şekerli içecek tüketimi ile kilo alımı arasında net bir bağlantı olduğunu göstermektedir.


Tamam, şimdi peynir altı suyu proteini ile başlayarak piyasadaki en popüler protein tozu türlerine bir göz atalım. 

Peynir altı suyu proteini…


Peynir altı suyu proteini

Whey proteini en popüler protein takviyesidir. Ödediğiniz her lira için çok fazla protein alırsınız, tadı güzeldir ve amino asit profili özellikle kas yapımı için uygundur.


Ne oluyor?


Peynir altı suyu, peynir üretiminin yarı saydam bir yan ürünüdür. Sütü süzdükten sonra peynir altı suyu biter.


Atık olarak atıldı, ancak tam bir protein olduğu ve lösin olarak bilinen bir amino asit açısından zengin olduğu bulundu. Lösin, protein sentezini başlatmada anahtar rol oynayan önemli bir amino asittir.


Spor beslenme dünyası bu araştırmaya yetiştiğinde, bir peynir altı suyu proteini takviyesi doğdu. 

Whey proteini herhangi bir zamanda alınabilir, ancak egzersiz sonrası protein kaynağı olarak özellikle etkilidir, çünkü hızlı bir şekilde sindirilir ve kandaki amino asit miktarında (özellikle lösin) dramatik bir artışa neden olur. Bu da daha yavaş yanan proteinlerden daha hızlı kas büyümesini uyarabilir.


Bu nedenle peynir altı suyu, erkekler ve kadınlar için bir protein tozu olarak iyi bir seçimdir.


Bununla birlikte, laktoz intoleransınız olsa bile, inek sütündeki proteinlere alerjiniz olabileceğini belirtmeliyim. Bu nedenle, bazı insanlar, hemen hemen tüm laktozu ortadan kaldıran peynir altı suyu izolatı veya peynir altı suyu hidrolizatı gibi oldukça rafine edilmiş peynir altı suyu formlarına tolerans göstermez.


Peynir altı suyu mide rahatsızlığına neden oluyorsa, yumurta beyazı veya pirinç ve bezelyeden bir protein karışımı gibi süt ürünü olmayan bir alternatif deneyin.


İLGİLİ MAKALE: Hangi Protein Tozu En İyisidir? Protein Tozu Önerileri

Kazein proteini ...


Kazein proteini

Peynir altı suyu proteini gibi, kazein proteini takviyeleri de çok popülerdir ve ayrıca sütte bulunan bir proteindir. Sütün pıhtılaşması sırasında oluşan formlar kazeindir.


Kazein proteini, kandaki peynir altı suyu ve amino asitlerden daha yavaş sindirilir.